Lenfatik Drenaj

  Lenfatik Drenaj Ankara

  Lenfatik drenaj; kan dolaşımının düzenlenmesini ve kilo verme sürecinin hızlanmasını sağlayan, özel bir masaj yöntemidir. “Lenf drenaj” olarak da bilinmektedir. Lenfatik drenaj; bölgesel zayıflama, selülit tedavisi ve sıkılaşma sürecini desteklediği gibi bu süreçte elde edilen olumlu sonuçların da kalıcılığını artırır. Bu nedenle zayıflama süreçlerinde tamamlayıcı bir işlem olarak düşünülebilir. Lenfatik drenaj, aynı zamanda lenf akımının düzenlenmesini, hücrelerin yenilenmesini ve toksinlerin atılmasını sağladığı için de bedeni rahatlatan etkilere sahiptir.

  Yazımızın devamında, lenfatik drenaj hakkında daha detaylı bilgi vereceğiz. Lenf drenaj ve diğer zayıflama uygulamaları hakkında merak ettikleriniz için Ankara’daki kliniğimiz “Estera Klinik” ile iletişime geçebilir; randevu alabilirsiniz.

  Lenfatik Drenaj Nedir?

  Lenfatik drenaj, diğer masaj yöntemlerinden farklı olarak; basınç etkisine sahip özel cihazlarla yapılan bir uygulamadır. Günümüzün modern zayıflama teknikleri arasındadır. Özellikle bölgesel yağların ve selülitli bölgelerdeki yağ dokularının parçalanmasında oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

  Lenfatik drenaj yani “lenf drenaj”; temelde metabolizmayı hızlandırıp, yağların parçalanmasını sağlayarak etki eder. Hücrelerin yenilenmesine ve fazla yağın vücuttan atılmasına yardımcı olur.

  Lenfatik Drenaj Kimlere Yapılır?

  Lenfatik drenaj, vücudun rahatlaması için bile yapılabilir. Bu nedenle isteyen herkes lenf drenaj yaptırabilir. Zayıflama sürecinde fark yaratan sonuçlar ortaya koyduğu için, sıklıkla bölgesel yağların yakılması amacıyla yapılan bir işlemdir. Selülit ve sıkılaşma amacıyla yapılan uygulamaların etkisini artırma, kalıcılığını uzatma özelliğine de sahiptir. Bu nedenle fazla kilolarından kurtulmak isteyen birçok kişi lenfatik drenaj yaptırmaktadır.

  Lenfatik drenaj genellikle hareketsizlik vb. nedenlerle oluşan bölgesel yağların yakımında etkilidir. Bu nedenle aşırı kilolardan kurtulmak için değil; vücudun toparlanması, sıkılaşması ve fazlalıkların atılması amacıyla yapılan bir uygulama olarak düşünülebilir. Dolayısıyla uygulama normal kilo aralığında olan kişilerde en başarılı sonuçları verir. Ancak yoğun kilo verme sürecinde olan ve düzenli olarak lenf drenaj yaptıran hastalar da işlemin olumlu sonuçlarını görürler. Diyet ve egzersize sadık kalındığı sürece, lenf drenaj selülit görünümünün yok olmasına yardımcı olacaktır. Böylece kilo verirken hatların da belirginleşmesini ve vücudun fit bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır.

  Lenfatik Drenaj Neden Yapılır?

  Lenfatik drenaj, metabolizmanın hızlanmasını sağladığı için selülit tedavisi ve bölgesel incelme başta olmak üzere, birçok amaçla kullanılabilir.

  Lenf drenajın etkileri:

  • İdeal kilonun korunmasına yardımcı olur.
  • Bölgesel incelme sağlar.
  • Sarkan cildin toparlanmasına ve sıkılaşmasına yardımcı olur.
  • Gebelik nedeniyle oluşan aşırı ödemin azalmasını sağlar. Aynı zamanda gebeliğe bağlı oluşan varislerin tedavisinde de kullanılabilir.
  • Selülit görünümünün azalmasını ve cildin yumuşak, pürüzsüz hâl almasını sağlar.
  • Toksinleri vücuttan atarak, cildin güçlenmesini sağlar.
  • Lenf akımını düzenler.

  Lenf Drenaj Nasıl Yapılır?

  Lenfatik drenaj masajında cilt dokusunun altında bulunan lenf dolaşımı hedef alınır. Uygulama sırasında cilde basınç uygulayan, yoğuran ve dokuları rahatlatan özel bir cihaz kullanılır. Bu cihazlar, dokulara 30 ile 120 mm/hg arasında basınç uygular. Basıncın seviyesi ise kişinin cilt yapısına, kilosuna ve beklenen sonuçlara göre belirlenir. Bu nedenle her uygulama kişiye özeldir ve uzman bir doktor tarafından planlanmalıdır. Uygulamadan sonra vücuttaki ödem büyük oranda ortadan kalkar. Bu nedenle kişinin özgüveni de her seanstan sonra biraz daha yükselir. Kişi, kendini kıyafetleri içinde daha iyi hissetmeye başlar.

  Lenfatik Drenaj Kaç Seans Yapılır?

  Lenfatik drenaj, seanslar hâlinde uygulanır. Her bir seans yaklaşık 30 dakika sürer. Seans sayısının belirlenmesinde ise kişinin ihtiyaçları belirleyicidir. Ancak ortalama 3 seans yeterli olmaktadır diyebiliriz.

  Lenfatik drenaj Ankara, tıpkı klasik masaj yöntemleri gibi kasları ve dokuları rahatlatır. Bu nedenle seanslar, uygulama yapılan kişi açısından oldukça keyifli geçmektedir.

  Ankara Lenfatik Drenaj Fiyatları

  Sürekli oturmak ve hızlı beslenme alışkanlıkları nedeniyle bölgesel yağlar, zayıf kişiler için bile problem hâline gelmektedir. Bölgesel yağlardan kurtulmak ise, herkesin bildiği gibi, oldukça zorlu ve uzun bir süreçtir. Zayıflama uygulamaları bu sürecin kısalmasına ve kişinin kendini daha iyi hissetmesine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle zayıflama uygulamalarına olan talep gün geçtikçe artmaktadır. Lenfatik drenaj da bunlardan biridir. Diğer zayıflama uygulamaları ile birlikte yapıldığında ise elde edilen sonuçlar göz kamaştırıcı olmaktadır.

  Lenfatik drenaj fiyatlarını yapılacak seans sayısı belirler. Herkesin beden özellikleri farklıdır. Bu nedenle lenfatik drenaj uygulaması ile hedeflenenler de farklıdır. Bu durum da lenfatik drenaj fiyatlarının değişmesine neden olur. Ankara’da lenfatik drenaj fiyatlarını öğrenmek ve zayıflama uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizi arayabilirsiniz.