Lazer Epilasyon Ankara – Ankara Epilasyon Fiyatları

  Lazer epilasyon Ankara; farklı dalga boylarındaki ışınların ciltteki kıl köklerini tahrip etmesiyle etki gösteren bir epilasyon yöntemidir. Lazer epilasyon, günümüzde tüm dünyada giderek yaygınlaşmaktadır. Bunun nedeni; kalıcı etki göstermesi ve uzun vadede düşünüldüğünde ağdaya göre çok daha ekonomik bir yöntem olmasıdır. Aynı zamanda hissedilen ağrı ve acı hissi de görece daha azdır.

  Lazer epilasyon, başta genital bölge, koltuk altı, bacak ve kollar olmak üzere tüm vücuda uygulanabilir. Lazer epilasyonun başarısını etkileyen temel faktör ise cihaz seçimidir. Epilasyon amacıyla kullanılan farklı lazer cihazları, cildin farklı katmanlarına etki eder. Bu nedenle koyu ve açık ten rengine sahip kişilerde kullanılacak lazer cihazı da farklı olmalıdır. Ankara lazer epilasyon fiyatları ve lazer uygulamaları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Estera Klinik ile iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Nedir? Neden Yapılır?

  Lazer; 1983 yılında bu yana tıp alanında kullanılan bir yöntemdir. Lazer, günümüzde cilt kusurlarının giderilmesi, cilt sıkılaştırma, leke tedavisi gibi birçok alanda kullanılmaktadır. En popüler olanlardan biri de epilasyondur.

  Lazer epilasyon; kıl sorununa kalıcı çözüm sağlamak için geliştirilmiş bir teknolojidir. Amacı; kıl köklerine kalıcı hasarlar vererek, yeniden kıl büyümesini engellemektir. Kadınlar için büyük bir konfor olan bu etki, erkekler tarafından da sıkça tercih edilmektedir. Özellikle aşırı kıllanma sorunu yaşayan erkekler de lazer epilasyon sayesinde sürekli epilasyon derdinden kurtulabilirler.

  Lazer Epilasyon Ankara Hangi Bölgelere Yapılır?

  Lazer epilasyon, vücudumuzdaki neredeyse her bölgeye yapılabilen bir işlemdir. En çok tercih edilen bölgeler; koltuk altı, bacak, genital bölge, kollar, dudak üstü ve sırt bölgesidir.

  Lazer Epilasyon Kimlere Yapılabilir?

  Lazer epilasyon, 18 yaşını geçmiş ve ciddi sağlık sorunları olmayan/cilt problemleri olmayan herkese yapılabilir.

  Günümüzde gelişen lazer teknolojileri sayesinde hem açık ten rengine hem de koyu ten rengine sahip kişilere lazer yapılabilmektedir. Ancak ten renginin aşırı koyu olması durumunda, işlemden beklenen sonuç alınamayabilir.

  Ankara Lazer Epilasyonda Kullanılan Lazer Türleri Nelerdir?

  Lazer; kıl köklerinin çevresindeki melanin hücrelerine etki eder. Bu pigmentleri hedef alıp, parçalarken kıl köklerinin de yok edilmesini sağlar. Bu nedenle lazer cihazları, melanin hücrelerini görebilecek şekilde, farklı derinliklere nüfuz eder. Ankara lazer epilasyon yapılan kliniğimizde de kullanılan 3 tip lazerden söz edebiliriz:

  Alexandrite LazerMelanin hücreleri tarafından kolayca tutulan, etkili bir lazer yöntemidir. 755 nm dalga boyuna sahiptir. Bu nedenle açık ten rengine sahip kişilerde tercih edilir. Kılları kısa sürede yok ettiği için pratik ve hızlı bir lazer türüdür. Ancak yüz gibi riskli ve hassas bölgelerde kullanılması pek tercih edilmez.

  Diode (Diyot) lazer810 nm dalga boyuna sahiptir. Yani Alexandrite lazere göre cildin daha derinlerine iner. Bu nedenle ince kıllarda bile kullanılabilir.

  Nd: Yağ lazer1064 nm dalga boyuna sahiptir. Bu nedenle koyu ten rengine sahip kişiler için en ideal lazer türüdür. Yanık riski azdır.

  Bu lazer türleri arasında en iyisi ya da en etkilisi gibi bir seçim yapmak yanıltıcı olacaktır. Çünkü lazer türlerinin her biri, farklı cilt tiplerinde kullanılmaktadır. Kişinin kıl yapısına ve cilt tipine uygun lazer seçildiğinde, tüm lazer cihazları ile kalıcı ve başarılı sonuç alınır.

  Lazer Epilasyondan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Lazer epilasyon hassas bir cilde yapıldığında istenmeyen sonuçlar verebilir. Bu nedenle lazer yaptırmadan önce sedef, sivilce, döküntü gibi cilt problemlerinin tedavi edilmesi doğru bir yaklaşım olacaktır.

  Aynı zamanda lazer öncesinde solaryum ya da bronzlaşmadan kaçınılmalıdır.

  İşlem sırasında lazer ışınlarının kıl köklerine etki etmesini sağlamak için kıllar kökünden alınmamalıdır. Ağda ve cımbız gibi yöntemler kılları kökten alır. Lazer öncesinde kılların jilet ile alınması tavsiye edilir.

  Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları 2021

  Lazer epilasyon, bölgeye göre fiyatları değişen bir işlemdir. Kişinin kıl yapısına ve ten rengine göre de farklı cihazlar tercih edilebilir. Uygulama yapılan bölge, bölgedeki kıl yoğunluğu ve kullanılan cihaz ise seans sayısını etkiler. Seans sayısı arttıkça lazer epilasyon fiyatları da artabilir.

  Ankara lazer epilasyon fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için Estera Klinik ile iletişime geçebilirsiniz.