Fibrocell Tedavisi

  Fibrocell Tedavisi Ankara

  Kök hücre tedavisi yani fibrocell tedavisi Ankara; kişinin kendi sağlıklı hücreleri sayesinde cildin yenilenmesini ve gençleşmesini sağlayan bir tedavidir. Kişinin kendi dokularından alınan hücrelerle yapıldığı için güvenilir bir işlemdir. Cildi alerjik ve hassas olan kişilerde bile güvenle uygulanabilmektedir. Fibrocell tedavisi için kişiden alınan doku ve kan örnekleri laboratuvar ortamında güçlendirilir. Sonrasında ise yeniden yüze uygulanır ve yıpranmış dokuların eski esnekliğine sahip olması sağlanır.

  Ankara’da fibrocell ve diğer ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları hakkında bilgi almak isterseniz Estera Klinik ile iletişime geçebilirsiniz.

  Fibrocell (Kök Hücre Tedavisi) Nedir?

  Fibrocell, uzun adıyla “otolog fibroblast hücre tedavisi” olarak da bilinir. Temel amacı; cildin kendisinde bulunan fibroblast hücrelerin yoğunlaştırılmasıdır. Fibroblast hücreler, yoğun onarım kapasitesine sahiptir. Bu özellikleri sayesinde, yoğunlaştığı bölgedeki dokuların güçlenmesini ve cildin yeniden sağlıklı bir görünüme sahip olmasını sağlar.

  Fibrocell tedavisi, uzun zamandır birçok farklı tedavi sürecinde kullanılan, etkinliği kanıtlanmış bir uygulamadır. Kullanım alanlarından biri de cilt gençleştirmedir. Ameliyatsız bir cilt gençleştirme yöntemi olduğu için hastalarımıza birçok avantaj sağlamaktadır.

  Fibrocell Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  Fibrocell tedavisinin en büyük etkisi kırışıklık ve sarkmalar üzerinde görülür. Fibroblast hücreler, dokuların güçlenmesini sağlayarak; ince kırışıklıkların açılmasına, dokuların hacim kazanmasına ve cildin gençleşmesine yardımcı olur. Kök hücre tedavisinin avantajları;

  • Hassas ciltlerde bile alerjik reaksiyona neden olmaması
  • Toksik olmadığı için yan etkilerinin yok denecek kadar az olması
  • Kişinin kendi hücreleri ile yapıldığı için kanserojen etkiye sahip olmaması
  • FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı, güvenilir bir işlem olmasıdır.

  Kök Hücre Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

  Fibrocell tedavisi ile yaşlanmadan kaynaklı birçok cilt kusuru tedavi edilebilmektedir.

  Kök hücre (fibrocell) tedavisinin faydaları;

  • Anti-aging etkiye sahip olması
  • Kırışıklık ve ince çizgilerin yok olmasını sağlaması
  • Yara ve yaşlılık izlerinde etkili olması
  • Saç dökülmesi tedavisinde kullanılması
  • Çatlak görünümünün azalmasına yardımcı olmasıdır.

  Kök Hücre Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Kök hücre tedavisi için kişinin cildinden ve kanından örnekler almak gerekir. Ciltten alınan doku örneği genellikle kulak arkası, kasık ya da koltuk altı gibi görünmeyen bölgelerden alınır. Bu bölgeler, vücudun diğer kısımlarına göre güneşe daha az maruz kaldığı için de bu bölgeler tercih edilmektedir. Cilt dokusu lokal anestezi ile alınır. Bu nedenle acılı bir işlem değildir. Cilt dokusu ile birlikte kişiden 2 tüp kan alınır.

  Kişiden alınan kan ve doku örneği tam akredite, steril laboratuvar koşullarında işlenir. Uygulama sırasında Sağlık Bakanlığı’nın kriterlerine göre işlem yapılır. Hazırlanan yüksek yoğunluktaki plazma, yeniden vücuda uygulamak için uygun hâldedir. Bu plazma, normale göre kat kat fazla fibroblast hücre içerir.

  Yoğunlaştırılmış fibroblast hücreler (yaklaşık 100 – 120 milyon) yeniden hasarlı bölgeye enjekte edilir. Uygulama genellikle 3 seansta yapılır. Her seans arasına 2 – 3 haftalık zaman konur. Bu süreçte, fibrocell tedavisinin iyileştirici etkileri görülmeye başlar. Cİlt canlanır, pürüzsüzleşmeye ve aydınlanmaya başlar.

  Fibrocell Tedavisinin Etkileri Kalıcı mıdır?

  Fibrocell tedavisi ile kazanılan sağlıklı ve gergin cilt görünümü 1 – 4 yıl boyunca devam eder. Fibroblastlar, uygulandığı bölgedeki kolajen liflerin aktifliğini artırır. Böylece uzun süreli etki sağlar. Hyaluronik asit salgılama oranı artar ve cilt gençleşir. Fibrocell tedavisi, tamamen güvenilir bir uygulama olduğu için, kişi istediği sürece, yeniden kök hücre tedavisi yapılabilir.

  Ankara Fibrocell Tedavisi Fiyatları

  Fibrocell tedavisi; kırışıklıkların gözle görülür şekilde azalmasını, cildin dolgun ve parlak hâle gelmesini sağlayarak etkisini gösterir. Bu süreçte her hastamızın farklı ihtiyaçları olacaktır. Kök hücre tedavisi bölgesel uygulanabildiği gibi tüm yüze de yapılabilir. Tüm yüze yapılan işlemlerden daha verimli sonuç alınır. Kişi yıllar öncesinde sahip olduğu sağlıklı, genç cilt görünümünü geri kazanabilir.

  Ancak uygulama yapılan bölgeler fibrocell fiyatlarını da etkiler. Bu nedenle Ankara’da fibrocell fiyatları ve kliniğimizin fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.