Botoks Ankara

  Botoks; “botulinum toksin” sayesinde kasların aşırı kasılmasını engelleyen bir cilt gençleştirme uygulamasıdır. Botoks Ankara, günümüzün en popüler cilt gençleştirme uygulamasıdır da diyebiliriz. Kısa sürede uygulanan, ameliyatsız ve etkili bir işlem olması nedeniyle çok fazla tercih edilmektedir. Özellikle kaş arası, dudak ve burun kenarı gibi bölgelere yapılan botoks uygulamaları, gençler tarafından da tercih edilmektedir.

  Yazımızın devamında, “Botoks nasıl yapılır?”, “Botoksun etkisi ne kadar sürer?”, “Botoks zararlı mıdır?” gibi sık sorulan sorulara yanıt bulabilirsiniz. Ankara’da botoks uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için Estera Klinik ile iletişime geçebilirsiniz.

  Botoks Nedir?

  Botoks uygulamasında kullanılan botulinum toksin, “clostridium botulinum” adı verilen bakteriden üretilir. Botoksun temel etkisi; kasların aşırı kasılmasını engellemektir. Bu nedenle mimik çizgilerinin yoğun olduğu kaş arası, göz ve dudak kenarlarında oldukça başarılı sonuçlar verir.

  Botoksun en yaygın uygulama alanı estetik olsa da botoks günümüzde tıbbi tedavi amacıyla da sık sık yapılmaktadır. Migren ve aşırı terleme gibi kesin tedavisi olmayan rahatsızlıkların tedavisinde de botoks tercih tercih edilebilir. Botoks, kişinin günlük yaşamını olumsuz etkileyen bu sorunlara konforlu ve uzun süre kalıcı çözümler sunar.

  Botoks Nasıl Etki Eder?

  Botoks, uygulama yapılan bölgedeki sinir uçlarına etki eder. Kaslar arasında akan elektriksel iletimi geçici süre ile durdurur. Kaslar az çalıştıkça ciltteki yıpranma miktarı da azalır. Kırışıklık görünümü giderilir ve cilt daha sıkı, genç bir görünüme sahip olur.

  Kimler Botoks Yaptırabilir?

  Botoks hem kırışıklıkları gidermek hem de cildin yapısal özelliklerinden kaynaklanan kusurları gidermek için yapılabilir. Bu nedenle genç yaşlardaki hastalarımız da yüzünün daha gergin ya da dudaklarının daha dolgun görünmesi için botoksu tercih etmektedir. Özellikle yapısal olarak kazayağı oluşumu fazla olan ya da dudak kenarındaki çizgiler belirgin olan kişilerde botoks en çok tercih edilen cilt uygulamasıdır.

  Bununla birlikte migren ve aşırı terleme sorunu olan kişiler de tedavi amacıyla botoksu tercih edebilir. Botoks, 18 yaşını geçen herkese yapılabilir. Ancak uygulamanın istenmeyen yan etkilerinden kaçınmak için cilt enfeksiyonu olan kişilere, hamile ve emziren kadınlara uygulanmamaktadır.

  Botoks Nasıl Yapılır?

  Botoks, enjeksiyon yöntemi ile yapılan bir işlemdir. Kırışıklık ve sarkma olan bölgeye botulinum toksin enjekte edilir. Uygulama sırasında ince, küçük iğneler kullanılır. Bu nedenle acı hissi oldukça azdır. Ancak cildi hassas ve acı eşiği düşük olan hastalarımızda anestezik kremler kullanılabilir. Böylece herkes, hiçbir ağrı ya da acı hissetmeden, konforlu şekilde botoks yaptırabilmektedir. Botoks uygulaması, uygulama yapılan bölgeye göre, yaklaşık 15 – 30 dakika içerisinde tamamlanır. Botoks yaptıranlar, hemen günlük hayatlarına dönebilirler.

  Botoks Zararlı mıdır?

  Botoks uygulamasında kullanılan botulinum toksin, cilt ile uyumlu bir maddedir. Bu nedenle istenmeyen yan etkilerin oluşması oldukça düşük bir ihtimaldir. Botoks uygulamasının zararlı olduğuna dair söylentiler genellikle hatalı uygulamaların sonuçlarından kaynaklanmaktadır. Her uygulamadan sonra bölgede hafif ödem ve kızarıklık görülebilir. Ancak uygulama miktarı ya da yöntemi hatalı olursa, bölgede istenmeyen şişlikler ve morarma olabilir. Bu nedenle botoks uygulamasının mutlaka uzman bir kişi tarafından, steril ortamlarda yapılması gerekmektedir.

  Botoks Uygulamaları Kalıcı mıdır?

  Botoks, uygulandığı bölgede gözle görülür gençleşme ve gerginlik sağlar. Uygulama yapıldıktan sonra, yaklaşık 2- 3 gün içerisinde cilt sıkılaşmaya ve sarkık bölgeler gerginleşmeye başlar. Bu etkinin devam etmesi için ise botoksun düzenli olarak tekrarlanması gerekir. Botoksun kalıcılık süresi kişiden kişiye değişmektedir. Mimik kullanımına ve cilt yapısına bağlı olarak, kalıcılık süresi ortalama 4 – 6 aydır. Yüzün hareketli bölgelerine yapılan botoks uygulamalarında kalıcılık süresi daha kısa iken çene ve alın gibi bölgelere yapılan botoks uzun süre kalıcılığını sürdürür.

  Ankara Botoks Uygulaması Fiyatları

  Yazımızın başında da söz ettiğimiz gibi botoks, günümüzün en çok talep gören estetik uygulamasıdır. Botoksun tedavi amacıyla kullanımı da bu talebi her geçen gün artırmaktadır. Bu nedenle botoks fiyatları da birçok kişi tarafından merak edilmektedir.

  Ankara’da botoks fiyatları, uygulamayı yapan kliniğe ve uygulama bölgesine göre değişir. Aynı zamanda uygulanacak botulinum toksin miktarı da botoks fiyatlarını etkileyebilir. Bu nedenle kliniğimizle doğrudan iletişime geçerek botoks fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.